Omluvný dopis poškozenému za autonehodu

Při zavinění autonehody se zraněním obvykle nastane trestní řízení vůči řidiči, který následně řeší omluvný dopis poškozenému.

Dopravní nehoda se zraněním

Omluvný dopis poškozenému za autonehodu obvykle řeší obviněný řidič v trestním řízení, když způsobil zranění třetí osobě při dopravní nehodě. Jestliže nastane zranění při autonehodě, které není pouze marginální, pak je zpravidla řidič stíhán policií pro trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti nebo těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

Trestní řízení po dopravní nehodě má svoje pravidla stanovená trestním řádem a trestním zákoníkem. Obviněný řidič má právo zvolit si obhájce. První fáze trestního řízení probíhá u policie, kdy po skončení vyšetřování rozhodne státní zástupce o dalším postupu, kterým je nejčastěji buď podání obžaloby na řidiče k trestnímu soudu (bude probíhat hlavní líčení u trestního soudu) nebo je vydáno usnesení o podmíněném zastavení trestního stíhání řidiče (nebude probíhat hlavní líčení u trestního soudu).

Pokud si přeje obviněný řidič dosáhnout podmíněného zastavení trestního stíhání, pak často řeší omluvný dopis poškozenému za autonehodu.

Viník dopravní nehody

Omluvný dopis poškozenému za autonehodu

Omluvný dopis za autonehodu by měl adresovat viník autonehody poškozenému s vyjádřením jeho pocitů k následkům autonehody a návrhem poskytnutí případné pomoci poškozenému.

Každý případ je však individuální a lze doporučit obviněnému řidiči konzultaci s advokátem k volbě vhodného procesního postupu.

Omluvný dopis poškozenému za způsobenou autonehodu a související nepříjemnosti nebo životní strádání není často snadné sepsat pro obviněného řidiče. V trestní praxi dopravních nehod se však jedná o častý postup obviněných řidičů k navázání kontaktu s poškozeným. V některých případech dokáže pomoci také Probační a mediační služba ke zprostředkování kontaktu mezi obviněným řidičem a poškozeným.

Omluvný dopis poškozenému za autonehodu

Právní pomoc řidičům

Potřebujete právní pomoc při řešení této životní situace? Můžete se na nás obrátit. Jsme advokáti, kteří vám mohou poskytnout komplexní právní pomoc v trestním řízení včetně pomoci při jednání s poškozeným a vaší pojišťovnou.

Mgr. Petr Škadra

Domluvte si schůzku

Napište nám pomocí formuláře a domluvíme si osobní schůzku.

Odesláním souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů.

Nezávazný kontakt

Kontaktujte nás pomocí formuláře, abychom si domluvili na řešení vašeho případu.

Odesláním souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů.