Advokát pro viníka dopravní nehody

Byli jste obviněni ze způsobení autonehody se zraněním a hrozí vám trestní stíhání? Budete potřebovat advokáta na trestní právo.

Advokát dopravní nehoda

Dopravní nehoda se zraněním třetí osoby představuje pro řidiče, který způsobil autonehodu, zpravidla riziko trestního stíhání pro ublížení na zdraví z nedbalosti nebo těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Advokát dopravní nehoda je pak spojení vyhledávané pro tuto životní situaci. Jestliže následkem autonehody je smrt poškozeného, pak se jedná o trestný čin usmrcení z nedbalosti. Advokát na trestní právo může poskytnout potřebnou právní pomoc.

Právní pomoc řidičům obviněným z trestného činu v dopravě může v plném rozsahu poskytnout advokát, který je řádně zapsán v seznamu advokátů vedeném Českou advokátní komorou. Advokát vystupuje pro řidiče v pozici obhájce, kterému jsou stanoveny práva trestním řádem.

Advokát dopravní nehoda


Advokát dopravní nehoda: Komplexní právní pomoc

Advokát v rámci dopravní nehody může pomoci řidiči v tomto rozsahu:

  1. Trestní obhajoba u policie a soudu;
  2. Komunikace s poškozeným autonehodou; a
  3. Právní pomoc při jednání s pojišťovnou.

Můžeme vám tak poskytnout komplexní právní pomoc při dopravní nehodě se zraněním třetí osoby.


Jak se zachovat při sdělení obvinění

Dopravní nehoda je stresová situace, kterou obvykle nezpůsobíme úmyslně, ale chvilkovou nepozorností anebo nesprávným rozhodnutím. Jakmile nastane újma na zdraví třetí osobě dopravní nehodou je tento stres o to více intenzivnější.

Pokud je to možné, doporučujeme zachovat chladnou hlavu a vypovídat před policejním orgánem až poté, kdy již nejsme pod okamžitým stresem a dokážeme přesně popsat veškeré okolnosti dopravní nehody. Před výslechem na policii lze doporučit konzultaci s advokátem ke zvolení vhodné procesní strategie.

Samozřejmě může nastat i situace dopravní nehody, u které jsme přesvědčeni, že nejsme odpovědným viníkem nehody a trestní stíhání je neoprávněné anebo je předpoklad spoluodpovědnosti poškozeného. Poté je vhodné nehodový děj konzultovat s odborným soudním znalcem z oboru dopravy ke zjištění, jak tento nehodový děj posuzuje nezávislý odborník.

Advokát dopravní nehoda.

Viník dopravní nehody


Několik rad

Pokud nevyužijete právní pomoci advokáta a budete se hájit svépomocí, pak doporučujeme následující. Buďte aktivní v trestním řízení a zajímejte se o stav vyšetřování, a to zejména nahlédnutím do trestního spisu, ze kterého vyčtete například hodnocení nehodového děje znalcem z oboru dopravy. Pokud jste přesvědčeni o své vině, pak doporučujeme zaslat alespoň omluvný dopis poškozenému, pokud již nejste s poškozeným v kontaktu. Vždy nahlaste dopravní nehodu pojišťovně povinného ručení a poskytujte potřebnou součinnost pojišťovně tak, aby poškozený obdržel co nejdříve své odškodnění.

Trestní řízení dopravní nehoda


Jak budeme postupovat?

Advokát dopravní nehoda je spojení, které hledáte, protože vám hrozí nebo již probíhá trestní stíhání pro autonehodu se zraněním? Jak postupovat:

  • Kontaktujte nás emailem, telefonicky nebo vyplněním formuláře na webu;
  • Následně vás budeme kontaktovat k domluvě schůzky v naší pražské kanceláři;
  • Na schůzce probereme váš případ a poskytneme potřebnou konzultaci;
  • Poté se rozhodnete, zda budete také potřebovat od nás právní zastoupení nebo vám postačuje pouhá konzultace.

Mgr. Petr Škadra

Domluvte si schůzku

Napište nám pomocí formuláře a domluvíme si osobní schůzku.

Odesláním souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů.

Nezávazný kontakt

Kontaktujte nás pomocí formuláře, abychom si domluvili na řešení vašeho případu.

Odesláním souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů.